Samochód chroni nie tylko przed deszczem

Prowadząc auto raczej nie zmokniesz – jednak mimo wszystko jazda w niepogodę może nastręczać trudności i niemiłych wrażeń . Jak jeździć w deszcz a jak w śniegu? Czy słoneczna pogoda to najlepszy sprzyjacie kierowcy www.a1-a2-pomoc-drogowa.pl/lowicz/? Otóż niekoniecznie! Przeczytaj i popraw jakość i bezpieczeństwo swojej jazdy!

W Polsce kierowcy muszą zmierzyć się z czterema porami roku, a sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że czasem lato przypomina zimę albo dzieją się inne dziwne rzeczy. Nie ma wyjścia – zamiast lamentować trzeba się dostosować. Nie jest to znowu takie trudne – oto kilka przydatnych porad i praktycznych wskazówek.

Miesiące ciepłe

Wiosna i lato teoretycznie sprzyjają swobodnej jeździe. Słońce i wysokie temperatury mogą być jednak zgubne. Według danych Policji do większości wypadków dochodzi w czasie kiedy panują dobre warunki atmosferyczne. Okazuje się, że ładna pogoda zachęca zmotoryzowanych do mocniejszego naciskania pedału gazu. Pewność siebie bywa bardzo zgubna. Pogodna, wiosenna aura nie powinna zachęcać nas do szarżowania.